Jubileusz 25-lecia jest już za nami. W środę, 27 maja, w murach Filharmonia Krakowska wybrzmiało nasze „Made in Kraków” – koncert w ramach srebrnego jubileuszu. Towarzyszyli nam wspaniali wokaliści oraz gość specjalny Igor Herbut.
Taki koncert, który widzieliście na żywo lub w relacjach, to nie tylko sama muzyka. To godziny ciężkiej pracy, prób, śmiechu, czasem złości, ćwiczeń oraz zmian w aranżacjach w ostatniej chwili. Każda opinka, noszenie sprzętu, rozchodzenie i wypastowanie butów, makijaż i włosy, dopasowanie mundurów i spodni dla 60 orkiestrantów, próby układów scenicznych czy dogranie z wokalistami – wszystko miało znaczenie. Choć tego nie widać, za tym koncertem stała ogromna liczba ludzi i jeszcze większa ilość pracy.
Przede wszystkim wielkie podziękowania dla naszego dyrygenta, Adriana Batora, który czuwał nad całością i muzycznym kształtem całego koncertu.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli jego częścią – muzykom, wokalistom, a także ekipie technicznej i oświetleniowej związanej z Fundacją Academica. Wasza praca sprawiła, że wszystko mogło zabrzmieć i wyglądać tak, jak powinno.
Uśmiechy na zdjęciach mówią same za siebie – było warto.
Pełna relacja z koncertu już wkrótce.
Fot. Konrad Mika (MIKA pstryka)












