Orkiestra Reprezentacyjna AGH & Igor Herbut – „Made in Kraków”
25 lat minęło jak jeden dzień! Dlatego już 27 maja zapraszamy Was na wspólne świętowanie 25. Urodzin naszej ORAGH!
Tegoroczna edycja pod hasłem „Made in Kraków” to muzyczny hołd dla artystów związanych z tym wyjątkowym miastem i jego sceną muzyczną. Usłyszycie orkiestrowe aranżacje utworów takich legend jak Andrzej Zaucha, Grzegorz Turnau czy zespołu Maanam
Gość specjalny: Igor Herbut – założyciel i wokalista zespołu LemON, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych artystów młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Artysta ma na swoim koncie liczne nagrody, złote i platynowe płyty oraz nominacje do nagrody Fryderyk. Pochodzi z Przemkowa, ma łemkowskie korzenie i jest absolwentem jazzu na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zyskał ogólnopolską popularność po wygranej w programie „Must be the music”. Ceniony za unikalny wokal i autorski styl kompozytorski, Igor Herbut regularnie koncertuje z zespołem lub w odsłonie solowej, grając na pianinie. Wystąpi razem z nami w specjalnie przygotowanych aranżacjach!
Koncert Urodzinowy to dla nas najważniejsze wydarzenie w roku – tradycja, którą tworzymy wspólnie z Wami od ponad dwóch dekad
Nie może Was zabraknąć!
Wydarzenie: https://www.facebook.com/share/1CH1U4WX9k/?mibextid=wwXIfr
Strona AGH: https://www.agh.edu.pl/
27 maja
19:00
Filharmonia Krakowska
WYPRZEDANE
Nasz jubileuszowy koncert to wyjątkowe, w całości wokalno-instrumentalne widowisko. W każdym utworze brzmieniu orkiestry towarzyszyć będzie śpiew. Na scenie pojawią się nasi wyjątkowi wokaliści, którzy uświetnią swoimi głosami ten wieczór!
Poznajcie artystów, którzy zaśpiewają z nami:
Emilia Pływacz
Pochodzę z południa Polski, a od lat jestem związana z Krakowem; ukończyłam tu Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego na Wydziale Wokalno – Aktorskim. Obecnie zawodowo zasilam szeregi chóru Filharmonii Krakowskiej, obcując z muzyką klasyczną. Sercu jednak jest mi bardzo bliska piosenka estradowa, poetycka, jazzowa. Występowałam niejednokrotnie na krakowskich scenach, m.in w Piwnicy pod Baranami, Klubie Studio. Jestem laureatką I nagrody 29 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku.
Prywatnie jestem żoną ORAGHowego basisty oraz mamą Lidzi i Wojtusia; to właśnie te dwie role uważam za najważniejsze w życiu.
Z ORAGH występuje od 10 lat, dlatego ten koncert jubileuszowy jest dla mnie szczególny – z całego serca się na niego cieszę i zapraszam, cieszmy się razem muzyką!
Olga Sołowij
Wszystko zaczęło się od Białej Armii… Z ORAGH śpiewam już od 2015 roku (!). Jestem absolwentką Szkoły Aktorskiej Lart Studio, Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Kulturoznawstwa na AGH.
Na co dzień pracuję jako trenerka wokalna i wokalistka, więc praca z dźwiękiem to moja codzienność Cieszę się, że w mojej pracy mogę wspierać ludzi w ich pasji, która jest również moją największą pasją!
Ale oprócz muzyki uwielbiam sport – szczególne miejsce w moim sercu ma żeglarstwo. Uwielbiam góry, jeziora i ciepłe morza.
Występowanie z orkiestrą mojej Alma Mater to ogromny zaszczyt i przywilej, więc z całego serca zapraszam na wyjątkowy koncert z okazji 25-lecia ORAGH w Filharmonii Krakowskiej.
Szymon Mikoda
Mam na imię Szymon i muzyka od zawsze jest częścią mojego życia. Zaczęło się od śpiewania piosenek, a dziś zajmuję się nie tylko wokalem, ale również grą na trąbce w muzyce jazzowej. Od kilku lat jestem członkiem ORAGH i uważam, że jest to wspaniałe miejsce, które łączy różnych ludzi, aby wspólnie tworzyć piękną muzykę i rozwijać swoje pasje. Atmosfera w orkiestrze jest niezwykle dobra, dlatego mam nadzieję, że również Państwo odczują to podczas naszego koncertu.
Dominika Ziobro
Mam na imię Dominika i z muzyką jestem związana od najmłodszych lat. Ukończyłam szkołę muzyczną – początkowo w klasie fortepianu, jednak to właśnie śpiew od zawsze był mi najbliższy, dlatego później wybrałam klasę piosenki estradowej. Scena daje mi ogromną radość i poczucie spełnienia.
Obecnie rozwijam się w kierunku musicalu, łącząc śpiew, taniec i aktorstwo. Od wielu lat jestem również związana z muzyką gospel – śpiewam w chórach i zespołach wokalnych oraz regularnie uczestniczę w warsztatach muzycznych.
Z ORAGH jestem już ponad cztery lata. To miejsce dało mi nie tylko możliwość muzycznego rozwoju i spełniania pasji, ale także piękne relacje, przyjaźnie, a nawet miłość.
Tytus Rutkowski
Na początku studiów dołączyłem do Orkiestry jako trębacz i nie miałem w planach śpiewania na scenie. Po raz pierwszy orkiestranci usłyszeli mnie na corocznych warsztatach podczas karaoke i nagle, bez ostrzeżenia, zaśpiewałem wraz z orkiestrą Cianowice trzy lata później. Orkiestra ta była wtedy pod batutą naszego dyrygenta Adriana Batora, który zaproponował mi dołączenie do sekcji wokalnej z uwagi na barwę mojego głosu. W młodym wieku rodzice pokazali mi mongolską muzykę gardłową, którą zacząłem w wolnym czasie naśladować. Dzięki temu oraz zespołom, w których na studiach grałem – a przede wszystkim aktualnemu, czyli Kocie Łby – ukształtowałem brzmienie swojego głosu.
Koncertem niezmiennie dyrygować będzie Adrian Bator. Ponieżej kilka słów o naszym dyrygencie:
Adrian Bator
Z ORAGH jestem związany od 2011 roku – najpierw jako trębacz, a od 2022 roku jako dyrygent orkiestry.
W mojej pracy z zespołem dążę do osiągnięcia zrównoważonego i czystego brzmienia. Aby nie popaść w rutynę, stale wzbogacam nasz repertuar o nowe pozycje, chętnie zapuszczając się w nieoczywiste muzyczne rewiry.
Do swoich największych sukcesów zaliczam Mistrzostwo Polski w kategorii „koncert” z 2023 roku, zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Konopiskach w 2025 roku, a także nagranie płyty winylowej z legendarnymi przebojami muzyki rockowej.
