25. (Jubileuszowy!) Koncert Urodzinowy ORAGH 🎉

Orkiestra Reprezentacyjna AGH & Igor Herbut – „Made in Kraków”

25 lat minęło jak jeden dzień! Dlatego już 27 maja zapraszamy Was na wspólne świętowanie 25. Urodzin naszej ORAGH! 🎂✨

Tegoroczna edycja pod hasłem „Made in Kraków” to muzyczny hołd dla artystów związanych z tym wyjątkowym miastem i jego sceną muzyczną. Usłyszycie orkiestrowe aranżacje utworów takich legend jak Andrzej Zaucha, Grzegorz Turnau czy zespołu Maanam 🎶

⭐ Gość specjalny: Igor Herbut – założyciel i wokalista zespołu LemON, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych artystów młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Artysta ma na swoim koncie liczne nagrody, złote i platynowe płyty oraz nominacje do nagrody Fryderyk. Pochodzi z Przemkowa, ma łemkowskie korzenie i jest absolwentem jazzu na Uniwersytecie Zielonogórskim. Zyskał ogólnopolską popularność po wygranej w programie „Must be the music”. Ceniony za unikalny wokal i autorski styl kompozytorski, Igor Herbut regularnie koncertuje z zespołem lub w odsłonie solowej, grając na pianinie. Wystąpi razem z nami w specjalnie przygotowanych aranżacjach!

 

Koncert Urodzinowy to dla nas najważniejsze wydarzenie w roku – tradycja, którą tworzymy wspólnie z Wami od ponad dwóch dekad ❤️
Nie może Was zabraknąć! 🎺✨

Wydarzenie:  https://www.facebook.com/share/1CH1U4WX9k/?mibextid=wwXIfr

Strona AGH: https://www.agh.edu.pl/

27 maja

19:00

Filharmonia Krakowska

WYPRZEDANE

Nasz jubileuszowy koncert to wyjątkowe, w całości wokalno-instrumentalne widowisko. W każdym utworze brzmieniu orkiestry towarzyszyć będzie śpiew. Na scenie pojawią się nasi wyjątkowi wokaliści, którzy uświetnią swoimi głosami ten wieczór!  

Poznajcie artystów, którzy zaśpiewają z nami:

Emilia Pływacz


Pochodzę z południa Polski, a od lat jestem związana z Krakowem; ukończyłam tu Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego na Wydziale Wokalno – Aktorskim. Obecnie zawodowo zasilam szeregi chóru Filharmonii Krakowskiej, obcując z muzyką klasyczną. Sercu jednak jest mi bardzo bliska piosenka estradowa, poetycka, jazzowa. Występowałam niejednokrotnie na krakowskich scenach, m.in w Piwnicy pod Baranami, Klubie Studio. Jestem laureatką I nagrody 29 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku.

Prywatnie jestem żoną ORAGHowego basisty oraz mamą Lidzi i Wojtusia; to właśnie te dwie role uważam za najważniejsze w życiu.

Z ORAGH występuje od 10 lat, dlatego ten koncert jubileuszowy jest dla mnie szczególny – z całego serca się na niego cieszę i zapraszam, cieszmy się razem muzyką!

Olga Sołowij


Wszystko zaczęło się od Białej Armii… Z ORAGH śpiewam już od 2015 roku (!). Jestem absolwentką Szkoły Aktorskiej Lart Studio, Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Kulturoznawstwa na AGH. 

Na co dzień pracuję jako trenerka wokalna i wokalistka, więc praca z dźwiękiem to moja codzienność 🙂 Cieszę się, że w mojej pracy mogę wspierać ludzi w ich pasji, która jest również moją największą pasją!

Ale oprócz muzyki uwielbiam sport – szczególne miejsce w moim sercu ma żeglarstwo. Uwielbiam góry, jeziora i ciepłe morza. 

Występowanie z orkiestrą mojej Alma Mater to ogromny zaszczyt i przywilej, więc z całego serca zapraszam na wyjątkowy koncert z okazji 25-lecia ORAGH w Filharmonii Krakowskiej.

Szymon Mikoda


Mam na imię Szymon i muzyka od zawsze jest częścią mojego życia. Zaczęło się od śpiewania piosenek, a dziś zajmuję się nie tylko wokalem, ale również grą na trąbce w muzyce jazzowej. Od kilku lat jestem członkiem ORAGH i uważam, że jest to wspaniałe miejsce, które łączy różnych ludzi, aby wspólnie tworzyć piękną muzykę i rozwijać swoje pasje. Atmosfera w orkiestrze jest niezwykle dobra, dlatego mam nadzieję, że również Państwo odczują to podczas naszego koncertu.

Dominika Ziobro


Mam na imię Dominika i z muzyką jestem związana od najmłodszych lat. Ukończyłam szkołę muzyczną – początkowo w klasie fortepianu, jednak to właśnie śpiew od zawsze był mi najbliższy, dlatego później wybrałam klasę piosenki estradowej. Scena daje mi ogromną radość i poczucie spełnienia.

Obecnie rozwijam się w kierunku musicalu, łącząc śpiew, taniec i aktorstwo. Od wielu lat jestem również związana z muzyką gospel – śpiewam w chórach i zespołach wokalnych oraz regularnie uczestniczę w warsztatach muzycznych.

Z ORAGH jestem już ponad cztery lata. To miejsce dało mi nie tylko możliwość muzycznego rozwoju i spełniania pasji, ale także piękne relacje, przyjaźnie, a nawet miłość.

Tytus Rutkowski


Na początku studiów dołączyłem do Orkiestry jako trębacz i nie miałem w planach śpiewania na scenie. Po raz pierwszy orkiestranci usłyszeli mnie na corocznych warsztatach podczas karaoke i nagle, bez ostrzeżenia, zaśpiewałem wraz z orkiestrą Cianowice trzy lata później. Orkiestra ta była wtedy pod batutą naszego dyrygenta Adriana Batora, który zaproponował mi dołączenie do sekcji wokalnej z uwagi na barwę mojego głosu. W młodym wieku rodzice pokazali mi mongolską muzykę gardłową, którą zacząłem w wolnym czasie naśladować. Dzięki temu oraz zespołom, w których na studiach grałem – a przede wszystkim aktualnemu, czyli Kocie Łby – ukształtowałem brzmienie swojego głosu.

Koncertem niezmiennie dyrygować będzie Adrian Bator. Ponieżej kilka słów o naszym dyrygencie:

Adrian Bator

Z ORAGH jestem związany od 2011 roku – najpierw jako trębacz, a od 2022 roku jako dyrygent orkiestry.

W mojej pracy z zespołem dążę do osiągnięcia zrównoważonego i czystego brzmienia. Aby nie popaść w rutynę, stale wzbogacam nasz repertuar o nowe pozycje, chętnie zapuszczając się w nieoczywiste muzyczne rewiry.

Do swoich największych sukcesów zaliczam Mistrzostwo Polski w kategorii „koncert” z 2023 roku, zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Konopiskach w 2025 roku, a także nagranie płyty winylowej z legendarnymi przebojami muzyki rockowej.