
Adrian Bator
Przygodę z orkiestrami dętymi rozpocząłem w podrzeszowskiej miejscowości Błażowa, gdzie amatorska orkiestra poszukiwała chętnych do nauki gry. Niestety na wymarzoną trąbkę musiałem sobie zapracować i naukę zacząłem od sakshornu altowego, czyli tzw. „alcika”, na którym przez 3 miesiące uczyłem się poprawnego „zadęcia”, a już po 5 miesiącach nauki zagrałem swój pierwszy koncert z orkiestrą na trąbce, podczas tradycyjnej procesji Bożego Ciała.
Karierę trębacza na poważnie zacząłem rozwijać w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie, którą w 2011 roku ukończyłem z wyróżnieniem.
Jako najlepsze miejsce na kontynuowanie swoich muzycznych pasji wybrałem Akademię… Górniczo-Hutniczą i tamtejszą studencką orkiestrę. Przez 8 lat gry przeszedłem przez wszystkie etapy kariery instrumentalisty, poczynając od 4-tej trąbki, poprzez sekcyjnego, a na weteranie orkiestrowym kończąc.
Kolejnym etapem wtajemniczenia wewnątrz uniwersum orkiestr dętych był udział i ukończenie V Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych w Nowym Sączu w 2018 roku, w trakcie którego rozpocząłem swoją pierwszą pracę w roli dyrygenta, przejmując Reprezentacyjną Orkiestrę Cianowic. Podczas 4 lat pracy zdobyłem cenne doświadczenie, a także miałem możliwość testowania swoich pomysłów na żywym organizmie. Ich wynik to m.in. I miejsce w konkursie Echo Trombity 2021 w Nowym Sączu, wydanie płyty z muzyką polskiego dwudziestolecia międzywojennego czy udział w programie Mam Talent.
Od lutego 2022 r. pełnie rolę dyrygenta Orkiestry Reprezentacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej.
Ponadto cały czas rozwijam swoje umiejętności biorąc udział w licznych warsztatach dotyczących pracy z orkiestrą.
W wolnych od muzyki chwilach zajmuję się deskowaniami budowlanymi.